Puentę czas zacząć.

Wiem czego mi brakuje ( to tak a propo skromności na jaką cierpię od wielu lat) – systematyczności. Nie mogę nad tym zapanować więc wzorem wielu wielkich i większych, od dzisiaj co sobotę, powstanie ranking Radosnego Taty. Nie, nie będzie to ranking o nazwie ranking, ale Puenta Tygodnia, która będzie odnosiła się do spraw czysto wychowawczych, dziecięcych, edukacyjnych, rodzicielskich…

Czyli wszystko co zamyka się w szeroko pojęty nawias. Źródłem informacji będą media wszelkiej maści, z lekkim zabarwieniem info z tabloidów, którym z zasady nigdy nie dowierzam.

Również w owej puencie zamieszczę pięć tematów które poruszyły internatów, na szczególnie popularnym portalu społecznościowym.

Zaczynamy więc od pierwszej, historycznej Puenty Tygodnia Radosnego Taty vol. 1

  1. Od tygodni króluje u nas w kraju temat reformy edukacji. Jest to temat kontrowersyjny i opisany przez wszystkie strony. Czy jednak aby na pewno?

Jestem przeciwnikiem owego rewolucyjnego kroku w przemianach w naszej edukacji. Nie dlatego w że w tej konkretnej kwestii wspieram ten rząd czy tamten nierząd. Jestem przeciwny wycofania sześciolatków ze szkół, jestem przeciwny likwidacji gimnazjów ( w końcu zaczęły one działać), jestem przeciwny indoktrynacji religijnej (jakiejkolwiek) w programie nauczania, której obecnie jest za dużo a za mało przedmiotów mających sens edukacyjny. Póki co, pozostawiam ten temat w takiej formie w jakiej jest on publikowany przez media od lewej do prawej.

  1. Zastanawiałem się czy warto jest to napisać w punkcie pierwszym, bo temat bardzo bratni względem reformy edukacji, ale umieszczę to jako punkt drugi. Pani Premier, miłościwie nam panujący, obwieściła światu że chociaż głosów pod referendum edukacyjnym było prawie milion, to i tak zostały one zebrane zbyt późno a sama reforma się już dzieje. Jaki wniosek? Ano żaden. Przypominam sobie tylko jak przy okazji innego referendum, również edukacyjnego Sejm, w którym siły polityczne były inaczej podzielone również odrzucił głos obywateli. Ten rząd miał wsłuchiwać się w głos obywateli, niestety, nie wsłuchuje się za bardzo, albo ucho przykłada w zupełnie inne miejsca.
  2. Przemoc wobec dzieci. Z wielkim rozgoryczeniem i wkurwieniem słucham, czytam, oglądam wiadomości jako to tydzień w tydzień, jakieś szumowiny zabijają dzieci, których jedyną winą jest to że chcą żyć. „Matki” pozwalają zabijać swoje dzieci i później płaczą na komisariatach jak to one kochały i nie widziały tej chwili gdy konkubent (najczęściej – często nie jest ojcem dziecka) mordował ich dzieci. Jestem zwolennikiem przeprowadzania rozpraw w sądach. W tym wypadku, na miejscu policjantów wysadziłbym takie szumowiny skute gdzieś na rynku z kartkami – zabiłem swoje małe, bezbronne dziecko i poszedł na kawę. Ile takich przypadków? W ostatnim tygodniu naliczyłem „tylko” 3…
  3. Święte prawa, nabyte i spisane. Czy większe prawo do przejazdu autobusem ma niepełnosprawny czy matka z dzieckiem, bo autobus ma homologacje na jeden wózek. To się dzieje. Matka z dzieckiem wracająca ze szpitala została wyproszona przez kierowcę autobusu bo na przystanku czekał człowiek niepełnosprawny na wózku. Nie, nie jestem przeciwny osobom niepełnosprawnym, ale jak to jest z tymi prawami i obowiązkami? Wydaje mi się że racja leży po stronie matki.

Po pierwsze dlatego że podróżowała jako pierwsza; po drugie, podróżowała z dzieckiem wracającym z dializy; po trzecie, bo dziecko to ponoć przyszłość narodu.

Oczywiście, moi rodacy mnie nie zawiedli i potrafili się przekrzykiwać w owym temacie. Trudno się żyje w Polsce.

  1. Nawiązuje do punktu czwartego czyli … niepełnosprawny vs tzw. „normalny”… Czy dzieci niepełnosprawne zostaną „usunięte” ze szkół? Tutaj nie napiszę nic więcej. Zwyczajnie, nie ma jak takie coś skomentować. Jeden z ministrów już chce budować obozy… Inny wyrzuca dzieci niepełnosprawne ze szkół… Co dalej? Szpitale i eksterminacja? Widocznie nie wszystkich historia czegoś nauczyła….

 

W środku Puenty?

Niezawodny FB na którym od roku króluje nie podzielnie:

  1. Program 500+ od A do Z;
  2. Reforma edukacji od A do Z;
  3. Referendum edukacyjne od A do Z;
  4. I Komunia od A do Z;
  5. Nienarodzone maleństwo Lewandowskich.

 

Na koniec Puenty…

Jeden temat który doprowadził mnie do rozłożenia rąk?

Zbieranie podpisów na Wilanowie w sprawie nie budowania piaskownicy, bo przecież obcy atakują :/.

Do zobaczenia za tydzień.

Odsłony: 2911

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież