13.I.2019 Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kategoria: Imprezy Opublikowano: środa, 09 styczeń 2019 RadosnyTata Drukuj E-mail

Zbliża się najbardziej gorący weekend w polskim kalendarzu. Od dwudziestu siedmiu lat, w każdą drugą niedzielę stycznia, wszyscy Polacy o dobrych sercach i ogromnych pokładach empatii, będą wspierali Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasłem zbiórki jest

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.”

W ostatnich latach nasza Fundacja skupiała się na wspomaganiu znajdujących się w trudnej sytuacji szpitali i oddziałów opieki podstawowej – mówi Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych Orkiestry. „Mając za sobą rekordowe Finały, kupiliśmy wiele tysięcy urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz podstawowych oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Cały czas zresztą realizujemy zakupy m.in. właśnie dla oddziałów noworodkowych. Przez ten czas jednak dostawaliśmy coraz większą ilość próśb o pomoc, często błagalnych, z oddziałów specjalistycznych. Braki dotyczą tych najnowocześniejszych, a zarazem najdroższych urządzeń, na których zakup nie zawsze stać jest samorząd, a środki pozyskane w ramach dotacji unijnych wykorzystywane są na „łatanie” bardziej istotnych potrzeb”

Z roku na rok, przy okazji ogólnopolskiej zbiórki na rzecz służby zdrowia, lokalne finały WOŚP cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Lokalne Samorządy angażują się w organizację lokalnych imprez sportowych, koncertów, zbiórek krwi… i proponują wiele atrakcji wszystkim wspierającym Orkiestrę. Do udziału w Wielkim Finale zapraszają również organizacje pozarządowe, społecznościowe, NGOsy, prywatni przedsiębiorcy, restauracje… Jednym słowem WOŚP stał się świętem Polaków bez żadnych podziałów. No, może nie wszyscy Polacy są zainteresowani, władze centralne zwalczają Orkiestrę, atakują Fundację, samego Jurka Owsiaka, ale nie będę dzisiaj o tym, co jest tragedią pewnej grupy ludzi.   

W tym roku, w naszym Regionie, podczas Wielkiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w imieniu wszystkich pozytywnie zakręconych ludzi, zapraszam do Leszna, Kościana, Wschowy, Rawicza i wielu innych miast, miasteczek…

A co w ofercie?

W Lesznie Wielki Finał zaczyna się już 10 stycznia.

 

Zespół Szkół nr.2 w Lesznie zaprasza na spektakl „Kwiaty dobra”.

12 stycznia w godzinach 10:00 - 14:00 IX Halowy Turniej Piłki Nożnej pamięci Leszczyńskich Przyjaciół WOŚP. – hala sportowa ZST w Lesznie przy ul. Narutowicza 74.

13 stycznia:

09.00 – 13.00, Zbiórka krwi w punkcie krwiodawstwa w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie przy ul. Kiepury 45;

09.00 – 16.00, „PŁYWAM DLA WOŚP” (test Coopera w wodzie) na Środowiskowej Pływalni Edukacyjnej w Lesznie przy Alejach Jana Pawła II 10;

10.00 – 18.00, „BIEGAM DLA WOŚP” z Fitness Klub Sporting na bieżniach mechanicznych w Galerii Leszno.

10.00 – 21.00, „Euro Jump Leszno skacze dla WOŚP” - ul. Narutowicza 143;

11.30, start pierwszej załogi (zapisy od godz. 10.00), VXVIII Rajd Samochodowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na leszczyńskim RYNKU;

12:00, start biegu, VII bieg i kijomarsz "Zagraj z orkiestrą" - POLANA TRZECH DĘBÓW KARCZMA BOROWA.

14.00 - 17.00, Koncert pod hasłem „SP 2 dla ORKIESTRY GRA” – sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lesznie przy ul. Narutowicza 57;

15:00 - 16:30 XVIII koncert „MAŁE SERDUSZKA GRAJĄ DLA ORKIESTRY” – sala MOK Leszno;

W trakcie imprez przeprowadzone zostaną licytacje okolicznościowych gadżetów WOŚP oraz licytacja LOTU BALONEM, której rozstrzygnięcie odbędzie się podczas koncertu „MAŁE SERDUSZKA GRAJĄ DLA ORKIESTRY” w sali leszczyńskiego MOK-u!!!

Od godz. 19.30 podsumowanie XXVII Finału WOŚP na leszczyńskim Rynku - o godz. 20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA ?

Mała niespodzianka, może nie taka mała.

Swoje imprezy maja przygotowane wszystkie gminy naszego Powiatu. Osieczna zaprasza morsów do skorzystania z zimnej kąpieli a po południu na koncert w którym udział wezmą między innymi, nasze mistrzynie, Mażoretki z Osiecznej. Moje zaproszenie na Finał do Osiecznej, to przede wszystkim zaproszenie na występ Natalki :). 

 

Powiat gostyński:

Sztab główny XXVII Finału WOŚP mieści się przy Powiatowym Centrum Pomocy w Rodzinie w Gostyniu. Finał wspiera ZSZ w Gostyniu, GOK „Hutnik” i Stowarzyszenie „Dziecko”.

W Gostyniu Finał zacznie się od mocnego uderzenia. Już 11 stycznia GOK „Hutnik” zaprasza na koncert punkrockowy, gdzie pojawią się legendy polskiej sceny SEXBOMBA i GaGa – Zielona Żabki. Na scenie pojawi się gostyński zespół The Ghost.

12 stycznia scenę „Hutnika” zajmą przedszkolaki, które zaprezentują swoje programy od godziny 9:00.

13 stycznia od 9:00 miejsce przedszkolaków zajmą uczniowie szkół podstawowych.

14:00 cukiernicy gostyński ofiarują tort z okazji 27 Finału WOŚP.

Od godziny 16:00, na scenie „Hutnika” wystartuje Koncert z okazji Finału.

Dookoła koncertów, Gostyń zaprasza na szereg imprez towarzyszących, które są organizowane między innymi przez Strażaków.

W całym powiecie gostyńskim na Finał zapraszają Borek Wielkopolski, Krobia, Piaski, Pogorzela i Poniec.

 

 

 

 

Powiat i miasto Kościan zapraszają:

10:00 Bieg Wielkoorkiestrowy na 10km. organizowany przez „Sztafetę ateńską”. Start i meta znajdują się na kościańskim rynku. Wraz z biegaczami do Biegu mogą przystąpić miłośnicy „Nordic Walking”. Impreza jest bez zapisów.

12:00-14:00 Przy ratuszy w Kościanie będzie odbywać się „Morsowanie”.

Od godz. 15:00 Na koncerty zaprasza Kościański Ośrodek Kultury.

13:00 -15:00 zaprasza kościańska strzelnica.

W Krzywiniu zapraszają Strażacy, rzeźbienie na żywo przez Tomasza Borowskiego z Wyszkowa. W Krzywiniu będą się odbywać także licytacje a o 20:00 światełko do nieba.

Czempiń zaprasza o godz.15:00 na mecz piłki ręcznej „Old Bojów”. Po meczu animacje, zabawy, występy. Dla bardzo aktywnych o godzi. 17:30 „Zumba z Leną”.                           Szczegółów nie zdradzę, ale warto.

Śmigiel zaprasza do Sali Wiejskiej w Czaczu.

 

 

W Rawiczu świętowanie Finału oficjalnie zaczyna się o godzinie 12:00. Zbiórka startuje o godzinie 7:30 i będzie miała miejsce na terenie całego powiatu rawickiego.

7:30 - rozpoczęcie kwestowania na terenie gmin Rawicz, Miejska Górka i Pakosław

11:00 - Przemarsz „Deptaczek” oraz „Plantusi” z parkingu przy SP 3 na zbiornik „Poligon”

12:00 - Morsowanie dla Orkiestry (zbiornik wodny na terenie byłego poligonu)

13:30 - Występy dzieci i młodzieży z rawickich szkół

14:30 - Małe licytacje dla WOŚP

14:45 - Występy dzieci i młodzieży w rawickich szkół

15:45 - Pokaz Akademia Taekwon-Do „IN NAE”

16:00 - Pokaz klasy mundurowej z I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu

16:15 - Performance uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu

16:20 - Martyna Lorenc, Krystian Lorenc

17:00 - Wspólny taniec Zumba z Małgorzatą Szkiełka ze Sport&Med Centrum Fitnessu i Fizjoterapii w Rawiczu

17:30 - Pokaz Zumba Kids Sport&Med

18:00 - Licytacje i loteria, zabawy z nagrodami

20:00 - Pokaz ratownictwa drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy - OSP Sarnowa

20:30 - Koncert: Prowler (metal)

21:30 - Występ: Mateusz Chudy (rap)

22:30 - zakończenie imprezy.

 

Wschowa zaprasza na rynek od godzin 15:00.

 

 

 

 

Odsłony: 1147

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy Odśwież